„Fii tu schimbarea pe care vrei să o vezi în lume” Mahatma Gandhi

CJRAE Teleorman se alătură Campaniei

Solitar, dar solidar! Arta de a fi rezilient!”

Dragi colegi, dragi părinți,
Zilele acestea cultivăm comportamentele cu aport comunitar, iar pentru că avem în vedere o dinamică a stărilor emoționale și a manifestărilor sociale, în funcție de evoluția evenimentelor, vă propunem să vă alăturați campaniei naționale Solitar, dar solidar!- Arta de a fi rezilient.

Obiectivul prioritar este de a oferi copiilor un cadru ludic, firesc de exersare a rezilienței alături de părinții și de educatorii lor.

Reziliența este superputerea care îi ajută pe eroii noștri, mai mici sau mai mari, să se adapteze la ceea ce înseamnă azi realitatea fiecărei dimineți. Antrenată zilnic, această superputere contribuie la dezvoltarea inteligenței emoționale și la o afirmare sănătoasă de sine.

Dragi părinți,
Vă propunem să intrați în joc și să nu uitați că sunteți rezervorul afectiv la care se conectează copiii dumneavoastră! Timpul de calitate petrecut în familie este esențial.

Dragi colegi profesori,
Vă mulțumim că ne sunteți alături în această campanie! Contăm pe implicarea dumneavoastră!

Arta de a fi rezilient- preșcolar Arta-de-a-fi-rezilient-prescolar

Arta de a fi rezilient- primar Arta-de-a-fi-rezilient-primar

Arta de a fi rezilient- gimnazial Arta-de-a-fi-rezilient-gimnaziu

Arta de a fi rezilient- liceu Arta-de-a-fi-rezilient-liceu

și vă invităm să ne implicăm!”